وزیر بهداشت

۱۱ هزار متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند

کد خبر: 310738
|
22:35 - 1403/01/08
نسخه چاپی
۱۱ هزار متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند
وزیر بهداشت ضمن اشاره به افزایش ۳۸ درصدی پلمب مراکز متخلف بهداشتی در کشور، گفت: ۱۱ هزار متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهرام عین‌اللهی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، اظهار داشت: هدف از حضور در کاشان نحوه ارائه خدمات در ایام نوروز بود و خوشبختانه خدمات به خوبی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی کاشان یکی از بهترین بیمارستان‌های در منطقه است، افزود: با وجود خدمات خوبی که این مرکز درمانی به بیماران ارائه می کند اما مشکلاتی از نظر تاسیساتی دارد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه تمهیداتی را پیش‌بینی کرده است.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیمارستان هسد بهشتی کاشان یکی از بهترین بیمارستان‌ها از لحاظ نیروی انسانی و آموزش است، ابراز داشت: بیمارستان امام حسن قطعا در سال جاری افتتاح می‌شود و اعتباری نیز به دانشگاه علوم پزشکی کاشان افتتاح می‌شود.

 

وی گفت: برای برنامه نوروزی دو هزار و 200 تیم بهداشتی دو نفره، 657 مرکز جامع، 28هزار واحد بهداشتی، سه هزار و 345 پایگاه اورژانس، پنج هزار و 700 آمبولانس، 64 اتوبوس‌‌آمبولانس، دو هواپیما اورژانس، 52 بالگرد اورژانس، 270 موتورلانس و پنج شناور دریایی مشغول به ارائه خدمات هستند.

 

عین‌اللهی از فعالیت 26 هزار نیروی اورژانس ویژه ایام عید در حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: از 25 اسفند تاکنون 182هزار ماموریت اورژانس صورت گرفته، 607هزار تماس با اورژانس، 58هزار درمان در محل بوده و 77هزار تا هم اعزام شده است و دو میلیون و 700هزار مراجعه به مرکز درمانی و دو میلیون و 200هزار نفر نیز خدمات سرپایی دریافت کردند.

 

وی تاکید کرد: 850 بیمار بدحال نیز داشتیم که عملیات احیاء برای آن‌ها انجام شده است و 470 هزار بیمار بستری شده و 116 هزار عمل جراحی انجام شده است که از این تعداد 35هزار عمل اورژانس بوده است و از نظر بهداشت 870 هزار بازرسی انجام شده که از این تعداد 636 هزار بازرسی غذایی انجام شده است و دو هزار و 700 مرکز متخلف پلمب و 90 هزار اخطار کتبی و 11 هزار معرفی به مراجع قضایی شده و 855 هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد جمع‌آوری شد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور افزود: مراجعه به اورژانس شش درصد کاهش داشته، جراحی سه درصد افزایش داشته است، مصدومین 10 درصد کاهش، بازرسی 68 درصد افزایش و پلمب نیز متاسفانه 38 درصد افزایش داشته است.