با اعلام رسمی فدراسیون جهانی تکواندو؛

حضور ناهید کیانی در المپیک پاریس قطعی شد

کد خبر: 310511
|
15:04 - 1402/10/22
نسخه چاپی
حضور ناهید کیانی در المپیک پاریس قطعی شد
با اعلام رسمی فدراسیون جهانی تکواندو، ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم جواز حضور در المپیک پاریس را تصاحب کرد تا تکواندو ایران پیش از رقابت های انتخابی در بخش قاره ای دو سهمیه المپیک را به خود اختصاص دهد.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فدراسیون جهانی تکواندو با ارسال نامه ای به تهران اسامی نفرات راه یافته به المپیک پاریس را اعلام کرد که ناهید کیانی از ایران موفق شد با کسب رتبه چهارم رنکینگ المپیکی، جواز حضور در این رقابت ها را کسب کند.

کیانی با درخشش در مسابقات مهم‌ از جمله کسب مدال طلای قهرمانی جهان در باکو، دو مدال ارزشمند نقره در رقابت‌های گرندپری و قهرمانی در تورنمنت های بین المللی امتیازات لازم را برای دومین حضور خود در رقابت‌های المپیک، از طریق رنکینگ سیستم بدست بیاورد. کیانی این بار نیز در وزن ۵۷- کیلوگرم به مبارزه خواهد پرداخت. گفتنی است برای اولین بار تکواندوی ایران در بخش بانوان از طریق رنکینگ سیستم موفق به کسب سهمیه حضور در آوردگاه المپیک می شود.

پیش از کیانی، مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم آقایان با کسب مقام قهرمانی در گرنداسلم ووشی سهمیه حضور در   المپیک پاریس را کسب کرده‌ بود.

تیم ملی ایران اسفند ماه سال جاری در رقابت های کسب سهمیه المپیک پاریس این فرصت را دارد  از طریق مسابقات انتخابی قاره ای به میزبانی چین دو‌سهمیه دیگر در گروه بانوان و آقایان کسب کند. 

  • برچسب ها