بیزینس ستاره در سال المپیک؛ توافق نجومی با حسن یزدانی؟!

کد خبر: 310403
|
18:42 - 1402/09/25
نسخه چاپی
بیزینس ستاره در سال المپیک؛ توافق نجومی با حسن یزدانی؟!
حسن یزدانی که این روزها مشغول مداوای کتف مصدوم‌اش است، با پیشنهادی سرسام‌آور مواجه شده‌است.

به گزارش اسلام آباد خبر ،  به نقل از  شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ نخستین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس و رقابت‌های قهرمانی جهان در اوزان غیرالمپیکی، روز گذشته با برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری صورت گرفت و آزادکاران مطرح کشورمان در استان مازندران به روی تشک رفتند.

کادر فنی و فدراسیون با توجه به شرایط اوزان المپیکی، برای هر وزن شرایطی را پیش‌بینی کرده‌اند که در مهم‌ترین وزن برای ایران یعنی وزن ۸۶ کیلوگرم؛ حسن یزدانی به علت انجام عمل جراحی روی کتف مصدوم خود و طی کردن دوران نقاهت، از مرحله نهایی (مبارزه رودررو یا اعزام به یک تورنمنت بین‌المللی) به چرخه المپیکی اضافه خواهد شد.

در شرایطی که یزدانی می‌بایست در حال طی کردن دوران بازتوانی خود باشد، از جزیره کیش خبر رسیده که به حسن یزدانی برای ری‌برندینگ این جزیره مرجانی پیشنهادی به رقم ۲۵ میلیارد تومان ارائه شده تا ستاره ۹ مداله کشتی آزاد جهان و المپیک با یک پیشنهاد سرسام‌آور و وسوسه‌کننده برای درآمدزایی در سال سرنوشت‌ساز پیش رو مواجه شده باشد.

بی‌تردید رقم نجومی ۲۵ میلیارد تومان، عدد کوچکی نیست و هر ستاره‌ای را برای ورود به عرصه سفیر شدن وسوسه خواهد کرد اما شرایط یزدانی عادی نیست و کاپیتان و پرچم‌دار تیم ملی کشتی آزاد ایران اکنون باید از تمام توان و امکانات ممکن برای بازیابی قوای خود و عبور کردن از این جراحی سخت و مشکل استفاده کند.

حسن یزدانی برای فرار از پذیرش ششمین شکست در برابر دیوید تیلور آمریکایی و صید دومین مدال طلای المپیکش از چنگ این گربه‌سیاه قطعاً نیاز به برنامه‌ای مدون و اصولی برای بهبودی کامل و رسیدن به حداکثر آمادگی در تابستان ۱۴۰۳ خواهد داشت؛ البته اگر از پس رقبای تازه‌نفس و تازه‌وارد خود در مرحله نهایی انتخابی بر بیاید.

شکی نیست که وضعیت آمادگی بدنی و بهبودی مصدومیت این ستاره به دغدغه اصلی اعضای کادر فنی و تمام کشتی‌دوستان کشورمان تبدیل شده و همه از حسن انتظار طلای المپیک را دارند اما اگر قصد و نیت یزدانی عبور از غلام‌رضا تختی و هادی ساعی و تبدیل شدن به پرافتخارترین المپین ایران باشد؛ این پیشنهادات وسوسه‌کننده جایی در افکار و برنامه‌های وی نخواهند داشت.