امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی

همه توان علمی و تحقیقاتی در جهت رفع موانع بسیج شود

کد خبر: 311099
|
20:01 - 1403/04/14
نسخه چاپی
همه توان علمی و تحقیقاتی در جهت رفع موانع بسیج شود
فرمانده کل ارتش گفت: همه توان علمی و تحقیقاتی در جهت رفع موانع و گلوگاه‌ها باید بسیج شود و در همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان گلوگاه ها را بر طرف کرد.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی امروز، پنجشنبه در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره تحقیقات صنعتی ارتش گفت: وقتی در سال ۶۲ رهبر انقلاب فرمان تشکیل جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش را در جمع دریادلان نیروی دریایی ارتش صادر کردند، شاید کسی تصور نمی کرد این بیان و فرمان نورانی این همه برکت بدنبال خود داشته باشد اما دیدید که این برکت در نیروی هوایی نماند و به سایر نیروهای مسلح و در ادامه این تفکر و نگاه به سراسر کشور و بعد به جبهه مقاومت و مقاومت اسلامی در فلسطین اشغالی تسری پیدا و تمامی معادلات علمی و جهانی را تغییر دهد.

وی ادامه داد: شاید کسی باور نمی کرد که مگر می شود کشوری که با این سطح علمی قرار دارد و با توجه به سطح بندی که در جهان تشکیل شده و اینکه دنیا به دو ابرقدرت تقسیم شده که هرچه هست باید در دست آنها باشد و بقیه باید از آنها طلب کنند و مگر می شود کشوری به دور از وابستگی به ابرقدرت ها بتواند کار علمی برای خوکفایی کند اما شد و من فکر می کنم این پیشرفت های مختلفی که تا کنون به دست آمده تنها نتایج سحر است. زیرا ۴۰ سال در تشکیل یک تمدن نوین اسلامی و تمدن سازی که هدف انقلاب اسلامی است بسیار کم است.

وی درباره برگزاری همایش های پیش رو در حوزه فناوری گفت: به زودی شش همایش، برنامه ریزی شده که کار های مقدماتی آن نیز انجام شده و احتمالا هر ماه یک همایش پشت سرهم برگزار می شود.

امیر موسوی هدف اصلی تحقیقات صنعتی را ارتقای توان رزم دانست و گفت: بر توجه خاص به عرصه های نوپدید مثل هوش مصنوعی و پلاسما، لیزر، زیستی فضایی، سایبری و شناختی تاکید می کنم.

وی به ضرورت برنامه ریزی در کارهای کوتاه مدت و بلندمدت گفت: همه توان علمی و تحقیقاتی در جهت رفع موانع و گلوگاه ها باید بسیج شود و در همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان باید گلوگاه ها را بر طرف کرد.

فرمانده کل ارتش استفاده از نخبگان و جذب آنها را بسیار مهم دانست و گفت: شناسایی و جذب نخبگان و صاحب نظران می تواند به تقویت عرصه تحقیقات کمک کند از سوی دیگر باید به رصد پیشرفت های علمی در جهان پرداخت تا از این عرصه ها عقب نمانیم.

ضرورت حضور حداکثری در انتخابات جمعه

امیر موسوی در ادامه به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه اشاره کرد تصریح کرد: فردا روز بسیار مهمی است و حضور پای صندوق های رای بسیار مهم است. هر کدام از این دو نفر که رای بیاورند ما آماده همکاری و کمک به او هستیم اما اصل و اساس، حضور پای صندوق رای و مشارکت است.

وی گفت: ما وظیفه داریم افرادی که دلایلی برای عدم مشارکت در انتخابات دارند را قانع کنیم که اصل و اساس مشارکت است که می تواند اقتدار ایران را در جهان ارتقا دهد. زیرا هر رای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند موجب سربلندی و اقتدار ایران اسلامی شود.اختتامیه هفتمین جشنواره تحقیقات صنعتی ارتش با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده آجا، امیر سرتیپ دوم حمدالله نصراللهی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاونین ستاد کل، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتظامی وزارت دفاع، موسسه آموزشی و تحقیقات دفاعی و نمایندگان آنها، امرا و معاونین ستاد آجا و خواهران و برادران و اساتید فرهیختگان، خبرگان، نخبگان و پژوهشگران و خانواده های شهدا در سالن کوثر سازمان عقیدتی ارتش برگزار شد.

این جشنواره یکی از رویدادهای بزرگ و یکی از رقابت های تحقیقاتی در سطح جامعه تحقیقاتی ارتش به حساب می آید که به شکل دو سالانه و جهت انتخاب برترین ها به منظور شرکت در جشنواره تحقیقات صنعتی سلمان فارسی برگزار می شود.

    پربازدیدترین ها