کشتی قهرمانی جهان| ۳ مدال در ۴ وزن نخست کشتی فرنگی/ کسب سهمیه المپیک در ۱۳۰ کیلو

کد خبر: 310152
|
22:03 - 1402/06/31
نسخه چاپی
کشتی قهرمانی جهان| ۳ مدال در ۴ وزن نخست کشتی فرنگی/ کسب سهمیه المپیک در ۱۳۰ کیلو
1 مدال طلا، 1 نقره و 1 برنز توسط نمایندگان کشورمان در ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان بدست آمد.

به گزارش اسلام آباد خبر ، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرنگی‌کاران کشورمان در مسابقات 4 وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در شهر بلگراد صربستان در حال برگزاری است، به 1 مدال طلا، 1 مدال نقره و 1 مدال برنز دست یافتند.

در پایان مسابقات چهار وزن نخست امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، علیرضا مهمدی در وزن 82 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر سابولس لوسونس از صربستان را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آدم اوزون قهرمان اروپا از ترکیه را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 2 مغلوب با الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 6 بر 3 مارلان موخاشیف از قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 2 بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 5 بر 5 مغلوب نائو کوزاکا از ژاپن شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل محموداف قهرمان جهان از قرقیزستان در مرحله نیمه نهایی، گرایی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 82 کیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کوواسویچ از صربستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل یاروسلاو فیلچاکوف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه 4 بر 1 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این دیدار با نتیجه 5 بر 1 میهایل برادو از مولادوی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 1 مغلوب رفیق حسین اف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر ادوارد سوقومونیان از برزیل را شکست داد. وی در دور دوم با با نتیجه 2 بر 1 میخایلو ویشنویتسکی از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با اوسکار پینو هیندس دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه 1 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار رضا کایالپ قهرمان چندین دوره جهان و دارنده مدال های نقره و برنز المپیک از ترکیه را در یک کشتی سخت و نفسگیر با نتیجه 2 بر 2 شکست داد و به مدال طلا دست یافت و سهمیه المپیک پاریس را نیز بدست آورد.

رده بندی انفرادی پنج وزن نخست به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 3- پویا دادمرز (ایران) و جسوربک اورتیبکوف (ازبکستان) 5- مارلان موکاشیف (قزاقستان) و آرتیوم دلیانو (مولداوی)

77 کیلوگرم: 1- آکژول محموداف (قرقیزستان) 2- سانان سلیمان اف (آذربایجان) 3- مالخاز آمویان (ارمستان) و نائو کوزاکا (ژاپن) 5- دمیو ژاداریف (قزاقستان) و آرام واردانیان (ازبکستان) ... 18- محمدعلی گرایی (ایران)

82 کیلوگرم: 1- رفیق حسین اف (آذربایجان) 2- علیرضا مهمدی (ایران) 3- یاروسلاو فیلچاکوف (اوکراین) و آیوس گونیبوف (روسیه) 5- میهایل برادو (مولداوی) و برهان آکبوداک (ترکیه)

130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- رضا کایالپ (ترکیه) 3- عبدالطیف احمد محمد (مصر) و اسکار پینو هنیدس (کوبا) 5- لینگ ژی منگ (چین) و روماس فریدریکاس (لیتوانی)

در پایان مسابقات چهار وزن نخست، تیم آذربایجان با 70 امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد، ایران با 60 امتیاز دوم است و تیم های ترکیه با 38 امتیاز، ازبکستان با 31 امتیاز و گرجستان با 30 امتیاز در جایگاه های سوم تا پنجم حضور دارند.