آخرین اخبار

24. تير 1396 - 15:22   |   کد مطلب: 297810
فرمانده انتظامي شهرستان اسلام آبادغرب مطرح کرد:
مصالحه 91 درصدي پرونده‌هاي ارجاعي به مراکز مشاوره اسلام آبادغرب
اسلام آبادخبر: فرمانده انتظامي شهرستان اسلام آبادغرب اعلام کرد که 91 درصد پرونده هاي ارجاعي به مراکز مشاوره پليس در اين شهرستان منجر به مصالحه شده است.

به گزارش اسلام آباد خبر، سرهنگ بهروز سرتيپ نيا با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعي کلانتري‌ها در پيشگيري اجتماعي از وقوع جرم، اظهار کرد: مراکز مشاوره پليس نقش بسزایي در کاهش مراجعات قضائي به کلانتري ها و دادسراها دارند.

 

وي با اشاره به ارجاع بيش از 300 پرونده از ابتداي سال جاري به دواير مشاوره و مددکاري اجتماعي کلانتري هاي شهرستان، گفت: آمارهاي موجود نشان مي دهد علت مراجعه اکثر مراجعان، مشکلات خانوادگي بوده است و از اين بين سهم قابل توجهي به تعارضات بين زوجين اختصاص دارد که با اقدامات مشاوره از آسيب هاي بعدي از جمله طلاق جلوگيري بعمل آمده است.

 

سرهنگ سرتيپ نيا بيان کرد: طلاق موضوع بسيار نگران کننده اي است که آسيب هاي آن فقط متوجه طلاق دهنده و طلاق گيرنده نيست؛ افراد مطلقه و کودکان طلاق امرزوه درگير بسياري از آسيب هاي رواني و اجتماعي هستند که به صورت نيروي بالقوه براي انجام هرگونه بزه در جامعه تلقي مي شوند.

 

اين مقام انتظامي تصريح کرد: از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 100 شهروند براي دريافت خدمات مشاوره حضوري به اين دواير مراجعه کرده اند و از ارائه خدمات تخصصي مشاوره اي بهره‌مند شده‌اند.

 

فرمانده انتظامي اسلام آبادغرب خاطرنشان کرد: مشاوران كلانتري‌ها، فرماندهان پاسگاه‌ها و روساي پليس‌هاي تخصصي به طور مستمر آموزش هاي لازم را در حوزه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در سطح مدارس، مساجد و جامعه ارائه مي دهند.

 

وي در پايان افزود: مراکز مشاوره آماده ارائه خدمات روانشناختي، خانواده، ازدواج، تربيتي، شغلي، انتظامي، روانسنجي، مددکاري و... براي عموم مردم و با اولويت براي کارکنان خدوم ناجا و خانواده محترم آنان است.

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
پایگاه خبری امید