آخرین اخبار

17. مهر 1395 - 11:17   |   کد مطلب: 295649
اسلام آبادخبر: مرتضی احمدی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) گفت: درماه محرم هرکسی هرچه از دستش برمی آید برای امام حسین(ع) دریغ نکند،معامله با اهل بیت(ع) سراسر سود است.

به گزارش اسلام آباد خبر، حاج مرتضی احمدی مداح و ذاکر اهل بیت، 44 سال سن دارد، به شغل مقدس معلمی مشغول است و دارای دو فرزند است و از 15 سالگی مداحی را در مسجد صاحب الزمان (عج) اسلام آبادغرب  آغازنموده است.

 

 وی در گفتگو با اسلام آباد خبر گفت: هیچ استادی نداشتم با لطف اهل بیت و نیاز به مداح در مسجد و تشویق و تکلیف بزرگان مسجد صاحب الزمان(عج) قدم در این وادی نهادم، از سال75 حدود 20 سال است بعنوان روضه خوان اهل بیت(ع) توفیق ذاکری و نوکری در خانه اهل بیت را نیز پیدا کرده ام.

 

احمدی با بیان اینکه؛ ذاکرین غلام اهل بیت(ع) هستند، اظهار کرد: رابطه یک ذاکر با اهل بیت(ع) باید یک رابطه آقا و نوکری باشد و من خود را نوکر اهل بیت(ع) می دانم و یک نوع احساس وابستگی، دلداگی، رفاقت در مجالس به من دست می دهد و این حس را دارم که ما در این دنیا صاحب داریم و در موقع مشکلات باید به آقا و مولایمان مراجعه کنیم.

 

وی خاطره ای از کرامت و توجه اهل بیت(ع) در زندگی خویش را این چنین بیان کرد: درسال 85 کارشناس واحد قرآن بودم و هرسال از طرف امور تربیتی شهرستان یک نفر به زیارت امام رضا(ع) در مشهد مقدس اعزام می شد و من چند سال طول کشید که نوبت من بشود، نهایتا" اسم مرا رد کردند و من از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم که پس از چند سال باز هم زیارت ثامن الحجج(ع) نصیبم شده و تاریخ اعزام هم با دهه محرم مصادف شده بود و به همین خاطر به هیئت امنای مسجد صاحب الزمان (عج) اعلام کردم که من عازم مشهد مقدس هستم و برای مداح به فکر شخص دیگری باشید.

 

کربلایی مرتضی احمدی گفت: غروب آن روز برای نماز به مسجد آمدم و پس از نماز مغرب روحانی و امام جماعت مسجد به منبر رفت و در اولین جمله سخنرانی گفت؛ "ماه محرم نزدیک است هرکسی هرچه از دستش برمی آید برای امام حسین(ع) دریغ نکند".

 

وی افزود: شنیدن این یک جمله مرا دگرگون کرد و این یک جمله برای من به یک روضه اباعبدالله الحسین(ع) تبدیل شده بود و تمام وجودم پر از اشک شد به گونه ای که اطرافیان آمدند و دور وبرم را گرفتند و پرسیدند مشکلی پیش آمده، اما من از یک طرف عشق زیارت امام رضا(ع) درگیرم کرده بود و از طرف دیگر جمله این روحانی غوغایی در دلم به پا کرده بود، بالاخره تصمیم خودم را گرفتم و برای نماز دوم که بلند شدم رو به سمت خراسان کردم و گفتم یا امام رضا(ع) شور و شوقم را برای زیارت می دانی اما من این سفر را نمی آیم تا بتوانیم در مجلس عزای اباعبدالله الحسین خدمت کنم و بعد گریه شدیدی کردم تا دلم آرام گرفت.

 

این مداح اهل بیت(ع) گفت: روز بعد به مسئول امور تربیتی شهرستان گفتم که یک نفر دیگر را بجای من به زیارت مشهد بفرستد و ایشان که از نیت من خبر نداشت ابتدا مخالفت کرد ولی بعد یک نفر را بجای من اعزام کرد و من ماندم و در دهه محرم در مجلس عزای امام حسین(ع) برنامه های مداحی و روضه خوانی را اجرا کردم.

 

وی افزود: بالاخره شخصی که بجای من به مشهد اعزام شد برگشت ویک کادو برای من به اداره آورده بود و در همان روز برگشت ایشان مدیر اداره به من خبر داد که به اداره کل استان بروم و یک سهمیه حج که برای من درآمده را تحویل بگیرم.

 

حاج مرتضی گفت: من این عنایت را از جانب اهل بیت(ع) دانستم که  دقیقا" آن روزی که من باید از زیارت مشهد بر می گشتم یک برات حج برای من رسید و از دیگر عنایت های اهل بیت این بود که در آن سال قبل از اینکه به حج مشرف شوم به همراه خانواده خودم و سه خانواده دیگر از بستگانم به زیارت امام رضا(ع) مشرف شدیم.

 

وی افزود: اگر ما به این معرفت برسیم که مدیریت زندگی و خیر و شر خودمان را به دست اهل بیت(ع) بسپاریم، معامله با اهل بیت(ع) سراسر سود است.

 

این مداح و ذاکر اهل بیت(ع) به توطئه دشمنان برای ضربه زدن به فرهنگ محرم اشاره کرد و گفت: شک نداریم که دست هایی برای سبک و سخیف کردن سبک مداحی و روضه خوانی در کار است که به لطف اهل بیت(ع) من وارد این سبک ها نشده ام و به صورت سنتی روضه می خوانم و از اشعار قوی، با محتوا و پر مغز استفاده می کنم تا از این طریق نشر معارف اهل بیت بکنم.

 

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی و شبهه افکنی دشمن نسبت به اعمال و عزاداری محرم، تأکید نمود: مردم نیز به همان اندازه که دشمن برای شبهه افکنی اقدام می کند باید برای کشف حقیقت قیام عاشورا و رسیدن به درک واقعی این موضوع  تلاش کنند.

 

حاج مرتضی احمدی با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از مضامین قرآنی و دینی در مداحی، گفت: اگر بدون معرفت 100 بار هم یاحسین بگوئیم خاصیتی ندارد و امروزه ورود ابزار آلات موسیقی مانند طبل، سنج و ارگ  در مجالس محرم باعث خسران بار معنوی مجالس عزاداری می شود.

 

وی به عزادارن محرم توصیه نمود: که مردم به دنبال معارف اهل بیت(ع) بروند و فلسفه قیام عاشورا را برای فرزندان و نسل های بعدی مان بازگو کنیم و در ماه محرم فقط به سیاه پوشیدن و راه انداختن زنجیرزنی و سینه زنی اکتفا نکنیم.

 

وی با بیان اینکه؛درماه محرم هرکسی هرچه از دستش برمی آید برای امام حسین(ع) دریغ نکند، اضافه نمود: در مجالس عزای امام حسین(ع) در راستای معرفت شناسی کار کنیم و از منبرهای علما استفاده کنیم.

 

احمدی با اشاره به جمله" کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" گفت: نباید اینگونه باشد که از روی عادت و رسم  10 روز محرم عزاداری برگزار کنیم و بعد از آن دیگر تعطیل شود، بلکه باید بدانیم که بدون معرفت به امام حسین(ع) هیچ عملی پذیرفته نیست و تمام ایام سال به یاد عاشورا و حزن و اندوه کربلا باشیم.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران